Úvodní strana » KYUSHO

KYUSHO

Kyusho ("sebeobrana") představuje porozumění o lidské anatomii, fyziologii a fungování lidského těla. Jsou to znalosti (založené na znalostech vitálních / "tlakových" bodů) o tom kam zaútočit, aby to bylo efektivní a zároveň bezpečné! Není podstatné, jaké bojové umění daný cvičenec „dělá“. Kyusho danému cvičenci pomůže zefektivnit jeho bojové umění. Umění vitálních bodů bylo v minulosti součástí jen konkrétních, tradičních stylů. Dnes lze Kyusho implementovat do jakéhokoliv existujícího bojového umění / sportu jako nástavba zvyšující účinnost vlastního bojového umění / sportu. Vlivem "komercializace" jsou dnes znalosti Kyusho předávány široké veřejnosti včetně dětí bez i bez znalostí minimálně základů jakéhokoliv bojového umění / sportu. 

Kyusho vyučujeme dle metodiky a osnov mezinárodní organizace Kyusho International (zkráceně „KI“). Hlavními představiteli KI jsou Grandmaster Evan Pantazi a Grandmaster Gary Rooks z USA. Jednotlivé kursy Kyusho probíhají v rámci oficiálních tréninků.

Kyusho Czech nabízí systematickou výuku a zároveň i zkouškový řád vitálních bodů. Systém výuky je nezávislý na bojovém stylu/sportu/zaměření. Naše studium se skládá z 10 úrovní žákovských a 10 úrovní mistrovských.

Dále KI umožňuje skládat zkoušky na stupně DAN –  Kyusho-Jutsu Kokusai Shihankai 急所術国際師範會 [International Association of Kyusho-Jutsu Master Instructors], kde předsedou této organizace je Hanshi Patrick McCarthy a jako technický ředitel Grandmaster Evan Pantazi. Tato organizace vznikla jako nezávislá organizace a nabízí přezkoušení i nečlenům KI s možností získání mistrovského stupně DAN.